Zmiana organizacji ruchu ul. Wodopojnej

Uwaga kierowcy!
Zmiana organizacji ruchu na ul. Wodopojnej

p_title

 W najbliższy piątek (28 listopada) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wodopojnej na odcinku od al. Solidarności do ul. Staszica. Zmiany mają związek z budową budynku IPN.
Nowa organizacja ruchu będzie polegała na  dopuszczeniu ruchu dwukierunkowego  i będzie obowiązywała co najmniej rok.

Na ul. Wodopojnej na kierunku od ul. Staszica do al. Solidarności dopuszczony zostanie ruch obowiązujący tylko pojazdy budowy. W związku z tym znak nakazu skrętu w prawo z ul. Staszica w ul. Świętoduską nie będzie dotyczył pojazdów wykonawcy. Pojazdy te będą wjeżdżały w ul. Wodopojną: ul. Staszica oraz wyjazdem z budowy zorganizowanym tuż za przystankiem „Szewska 02”. Następnie z nakazem skrętu w prawo będą wjeżdżały w al. Solidarności w kierunku Zamku. Na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Wodopojną pojawią się dodatkowe sygnalizatory dla aut wykonawcy. Pojazdy budowy będą wyjeżdżały z ul. Wodopojnej na tym samym cyklu światła zielonego, co auta jadące na kierunku: ul. Lubartowska – ul. Wodopojna – ul. Bajkowskiego.

Dla pozostałych pojazdów do jednego pasa zostaną zawężone: pasy służące do skrętu w lewo z al.Solidarności w ul. Wodopojną (wyłączony lewy skrajny pas skrętu, pas przy barierkach rozdzielających jezdnie) oraz ul. Wodopojna na odcinku od al. Solidarności do ul. Staszica. Cykl pracy sygnalizacji na skrzyżowaniu al. Solidarności/ul. Wodopojna pozostaje bez zmian.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

p_title