Rajd Rowerowy – utrudnienia w ruchu

Rajd Rowerowy – utrudnienia w ruchu

p_title

W niedzielę, 20 maja 2018 r. na ulicach naszego miasta odbędzie się rajd rowerowy w ramach imprezy VIII edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Rowerem w Niepodległość” , wg. następujących warunków:
Przejazd rowerzystów, w kolumnie w godz. 12.00 – 14.00 z Placu Łokietka ulicami: Krakowskie Przedmieście (przez deptak rowery zostaną przeprowadzone), od ul. 3 Maja przejazd, Lipowa, Narutowicza, Nadbystrzycka, Janowska – jest to wspólna trasa dla wszystkich.

Trasa I żółta dystans 8,61 km godz. 12.00-13.00 – zjedzie Bryńskiego, przez tamę na Zalewie Zemborzyckim do Ośrodka Słoneczny Wrotków.

Trasa II czerwona dystans 19.03 km godz. 12.30-14.00 – pojedzie dalej ulicami; Krężnicka, Cienista, Osmolicka, wjazd na teren Ośrodka Słoneczny Wrotków.

Trasa III niebieska dystans 29,04 km godz. 12.30-14.00 – ul. Krężnicka,
ul. Cienista, z ul. Cienistej przejazd na wprost w drogę leśną przez skrzyżowanie ul. Cienistej i ul. Osmolickiej, następnie z drogi leśnej wjazd na drogę publiczną przez odcinek przecinający drogę Mętów – Prawiedniki, po czym w kierunku południowym na wprost obok firmy Rurgaz, przejazd drogami publicznymi w miejscowości Prawiedniki Kolonia, wjazd z drogi publicznej na dukt leśny, przejazd duktami leśnymi, ponowny wjazd z duktów leśnych na drogę publiczną w miejscowości Prawiedniki Kolonia, wjazd na drogi leśne i po przejechaniu dróg leśnych następuje przecięcie drogi publicznej na ul. Osmolickiej na wysokości parkingu MOSIR Słoneczny Wrotków, wjazd na teren Ośrodka Słoneczny Wrotków.

Kolumna rowerzystów w liczbie ok. 500 uczestników poruszać się będzie jednym pasem ruchu w wolnym tempie ok. 10 km/h w asyście Policji. Na trasie w miejscu skrzyżowań ruch pojazdów zostanie wstrzymany na czas niezbędny do przejazdu kolumny rowerzystów. Bezpieczeństwo uczestników imprezy, organizator zapewniać będzie własnymi siłami.

Prosimy o zachowanie ostrożności !

p_title