Informacja o utrudnieniach w ruchu w 14 września 2018r.

Informacja o utrudnieniach w ruchu w 14 września 2018r.

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje o utrudnieniach w ruchu w dniu 14 września 2018r. :

– ulicami Starego Miasta przjedzie procesja z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego w ramach uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy wieczornej o godz. 17.00, wierni przejdą ulicami : z Bazyliki – ul. Złotą – Rynek – ul. Grodzką – na Plac po Farze. Na Placu po Farze odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne.

– przemarsz uczestników 79 Rocznicy Obrony Lublina z kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka przy al. Kraśnickiej 76 pod pomnik ,, Obrońców Lublina 1939 roku ” przy ul. Zana. Wierni wyjda z kościoła przy al. Kraśnickiej 76 o godz. 11.00 ulicami: ul. Bohaterów Monte Cassino, ul. Krasińskiego, ul. Struga ( pod prąd ), ul. Zana. Ruch drogowy w czasie przemarszu będzie całkowicie wsytrzymany na czas niezbędny do przejścia uczestników uroczystości na trasie tego przejścia. Organizatorzy przewidują ok. 400 uczestników.

– przejście kolumny pieszej dzieci i młodzieży z kościoła Najświętszego Serca Jezusowego przy Kunickiego 128 do budynku Szkoły przy ul. Rózy Wiatrów 9 w Lublinie w związku z uroczystościami związanymi z nadaniem nowego imienia Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie. Przemarsz kolumny uczniów odbędzie się w godzinach 10.30 – 11.15 z kościoła, ulicami : ul. Kunickiego, ul. Mickiewicza, ul. Dunikowskiego, ul. Herberta, ul. Róży Wiatrów na teren Szkoły Podstawowej nr 40. Kolumna uczestników poruszać się będzie jednym pasem ruchu. Na trasie przemarszu w miejscu skrzyżowań ulic wstrzymany będzie ruch pojazdów na czas niezbędny do przejścia uczestników uroczystości, których przewidywana ilość to ok. 250 osób.

Prosimy o zachowanie ostrożności !

p_title