Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na rondzie Lubelskiego Lipca ’80

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na rondzie Lubelskiego Lipca ’80

p_title

Informujemy, że wykonawca przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 oraz ul.Fabrycznej wraz z mostem przystępuje do kolejnego etapu prac, który będzie związany z wprowadzeniem nowej tymczasowej organizacji ruchu w rejonie realizowanego zadania. Główną zmianą jest zorganizowanie obustronnego ruchu pojazdów na jednej jezdni, czyli podobnie jak przed Mistrzostwami Świata U20, lecz po stronie Al. Zygmuntowskich. Wyłączona z ruchu zostanie jezdnia po stronie ul. Fabrycznej. Nową tymczasową organizację ruchu wykonawca planuje wprowadzić w środę (19 czerwca) w godzinach porannych.
Projekt czasowej organizacji ruchu zakłada ruch obustronny, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, na jezdni po stronie Al. Zygmuntowskich oraz włączenie, tymczasową przewiązką, ul. 1 Maja do tej jezdni z możliwością kontynuowania jazdy wyłącznie w kierunku al. Unii Lubelskiej. Oznaczać to będzie, że pojazdy jadące ul. Lubelskiego Lipca ’80 od strony skrzyżowania z al. Piłsudskiego najpierw napotkają zwężenie jezdni, a następnie przewiązką na wysokości kompleksu Aqua Lublin przejadą na jezdnię zachodnią ul. Lubelskiego Lipca ’80 a na jezdnię wschodnią al. Unii Lubelskiej wrócą przewiązką między biurem budowy a mostem. Al. Unii Lubelskiej, z perspektywy jadących od al. Tysiąclecia, w rejonie skrzyżowania z ul. Zamojską będzie stopniowo zwężana aż do jednego pasa ruchu na wysokości zjazdu z mostu. Wlot ul. Zamojskiej do al. Unii Lubelskiej będzie zwężony do dwóch pasów ruchu.
Komunikacja piesza zostanie zorganizowana poprzez wygrodzone przejścia przez Al. Zygmuntowskie (funkcjonujące już w czasie MS U20) oraz analogicznego po drugiej stronie, czyli przez wlot ul. Fabrycznej, między galerią handlową a pawilonami. Kolejne czasowe przejścia zostaną wyznaczone przez ul. 1 Maja w rejonie ul. Kościelnej i przez ul. Lubelskiego Lipca ’80 na wysokości kompleksu Aqua Lublin. Nie będzie możliwości przejścia przez wlot al. Unii Lubelskiej.
Ponadto, utrzymane zostaje: możliwość dojazdu do galerii handlowej dla jadących al. Unii Lubelskiej oraz wyłączenie z ruchu ul. Fabrycznej, a także Al. Zygmuntowskich.
Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około miesiąc po czym nastąpi zmiana, która polegać będzie na zamknięciu wlotu ul. 1 Maja do ronda Lubelskiego Lipca ’80. Wówczas cały ruch od strony pl. Bychawskiego do centrum przejmie ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

p_title