,, XXV Wigilia Poetów i Ułanów ” – utrudnienia w ruchu

,, XXV Wigilia Poetów i Ułanów ” – utrudnienia w ruchu

p_title

W sobotę, 14 grudnia 2019r. na ulicach naszego miasta odbędą się uroczystości pod nazwą ,, XXV Wigilia Poetów i Ułanów ”, z zachowaniem następujących warunków :
– przejazd Plutonu Ułanów z Lubelskiego Klubu Jeździeckiego odbędzie się trasą wzdłuż Bystrzycy do mostu im. Mariana Lutosławskiego w ciągu ul. Zamojskiej, ścieżką rowerową wzdłuż al. Unii Lubelskiej pod Zamek Lubelski. Zbiórka uczestników uroczystości na błoniach pod Zamkiem Lubelskim w godz. 11.30- 11.45.
– przemarsz w zwartym szyku uczestników uroczystości, Kompanii Honorowej, Orkiestry Wojskowej, Plutonu Kawalerzystów i Huzarów Węgierskich ( na koniach ), pocztów sztandarowych i zaproszonych gości spod Zamku Lubelskiego w godz. 11.45 – 12.00, następującą trasą: ul. Zamkowa, Grodzka, Rynek, Bramowa, przejście w poprzek ul. Królewskiej, Plac Łokietka, Krakowskie Przedmieście ( deptak ) na Plac Litewski.
Przewidywana liczba uczestników uroczystości to ok. 200 osób. Po uroczystościach ok. godz. 12.30, powrót kawalerii na koniach tul. Krakowskie Przedmieście ( deptak ), ul. Królewska, ul. Podwale na Błonia pod Zamkiem.
Na trasie przemarszu, ruch pojazdów zostanie wstrzymany przez służby policyjne na czas niezbędny do przejścia uczestników uroczystości.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności !

p_title