Aleja solidarności

Aleja Solidarności – oficjalnie oddana do użytku p_title

25 września br. Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, dokonał oficjalnego oddania do użytkowania miejskiego odcinka dojazdu do obwodnicy miasta w ciągu drogi S17 – przedłużenie Al. Solidarności.

Na  uroczystym otwarciu, które licznie zgromadziło przedstawicieli zarówno ze strony Wykonawstwa,  Inwestorów,  zaproszonych gości oraz przedstawicieli lokalnych i ogólnopolskich mediów, Prezydent podziękował wszystkim, w tym Zarządowi Dróg i Mostów w Lublinie, którzy uczestniczyli w realizacji  tego  zadania na każdym etapie jego realizacji.

_MG_2533_1

Prezydent Lublina, Pan Krzysztof Żuk z Dyrektorem Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, Panem Kazimierzem Pidek

Prezydent mocno zaakcentował, że realizacja tego zadania to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych, inwestycji której budowa z wykupem gruntów kosztowała ok. 400 mln złotych. Prezydent podkreślił, że nie byłoby tej inwestycji gdyby nie wsparcie jej środkami unijnymi, dzięki którym zrealizowano zadanie o kluczowym znaczeniu dostępności komunikacyjnej. Dostępności,  która w sposób  znaczny  przyczyni się do rozwoju gospodarczego naszego regionu  a także przyciągnie potencjalnych Inwestorów, a mieszkańcom natomiast zapewni nową, lepszą i bezpieczną komunikację.

Kilka minut po godzinie 13, pierwsi kierowcy przejechali nowo wybudowanym odcinkiem przedłużenia Al. Solidarności.

p_title