Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na rondzie Lubelskiego Lipca ’80

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na rondzie Lubelskiego Lipca ’80

p_title

Informujemy, że w najbliższą sobotę (9 marca) wykonawca przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 oraz ul. Fabrycznej wprowadzi kolejny etap tymczasowej organizacja ruchu na realizowanym przez siebie zadaniu. Zmiany będą polegały na wyłączeniu zachodniej części skrzyżowania (ronda). Zatem zamknięte dla ruchu będą pasy ronda znajdujące się po stronie Al. Zygmuntowskich. Powodem zmian jest przystąpienie do rozbiórki istniejących konstrukcji oraz wzmacniania podłoża.

Tymczasowa organizacja ruch zakłada, że pojazdy poruszające się, od strony Zamku czy ul. Zamojskiej, al. Unii Lubelskiej za mostem na Bystrzycy przejadą przez pas rozdziału na sąsiednią jezdnię po stronie galerii handlowej, następnie przejadą przez skrzyżowanie mijając wyspę ronda mając ją po prawej stronie, na jezdnię ul. Lubelskiego Lipca ’80 po stronie kompleksu Aqua Lublin wrócą przez pas rozdziału na wysokości zatoki przystankowej.

Ponadto, al. Unii Lubelskiej (jadąc od strony Zamku) na wysokości skrzyżowania z ul. Zamojską zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu, a na moście do jednego pasa ruchu, podobnie wlot ul. Zamojskiej zostanie zwężony do dwóch pasów ruchu oraz wlot ul. Lubelskiego Lipca ’80 (jadąc od al. Piłsudskiego) do jednego pasa ruchu od wysokości łuku, gdzie włącza się ul. 1 Maja.

Ruch pieszy pozostanie bez zmian. Zachowany zostanie dojazd do pawilonów handlowych przy ul. Fabrycznej oraz wlot ul. 1 Maja. Dojazd do parkingu podziemnego galerii handlowej (wjazd od al. Unii Lubelskiej) dla pojazdów jadących od strony Zamku będzie możliwy przy wykorzystaniu przejazdu przez pas rozdziału.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się oznakowania.

p_title