Category utrudnienia

Powszechna ewangelizacja – informacja

Powszechna ewangelizacja – informacja

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje, że na wniosek Centrum Formacji Wspólnot Neokatechumenalnych Archidiecezji Lubelskiej, zorganizowane zostaną podczas pięciu niedziel wielkanocnych ewangelizacje na placu przy skrzyżowaniu Alei Marzeń i Alei Młodości na osiedlu Skarpa w Lublinie.

W czasie kolejnych niedziel tj. 30 kwietnia br oraz 7, 14,21 i 28 maja 2017r. w godz. 15.00 – 17.00 członkowie zgromadzenia będą śpiewali i głosili dobrą nowinę.
W czasie trwania zgromadzenia organizator dbać będzie we własnym zakresie o porządek i bezpieczeństwo.

p_title

więcej

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka – utrudnienia w ruchu 2017

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka – utrudnienia w ruchu

p_title

W piątek, 5 maja 2017r. na ulicach naszego miasta w godz. 11.40 – 12.10, odbędzie się przemarsz pododdziałów, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości w związku z Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka 2017r. Uczestnicy przemarszu wyruszą z Archikatedry Lubelskiej na Plac Zamkowy ulicami : ul. Królewska, Lubartowska, al. Tysiąclecia, Plac Zamkowy.
Ruch drogowy w czasie przemarszu będzie całkowicie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia uczestników uroczystości, których spodziewana liczba to ok. 500 osób.
Zamknięcie odcinków ulic oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego zapewniać będą służby policyjne.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności !

p_title

więcej

Uwaga kierowcy! Zmiana pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego

Uwaga kierowcy! Zmiana pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego

p_title

W związku z postępem prac w ramach zadania polegającego na przebudowie skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. gen. Ducha nastąpi zmiana organizacji ruchu. Nowa tymczasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w sobotę (29 kwietnia). Wówczas do ruchu zostanie dopuszczona południowo-wschodnia część jezdni al. Solidarności od al. Sikorskiego w stronę centrum.

Zasadnicza zmiana polega na ustanowieniu drogi z pierwszeństwem przejazdu w ciągu al. Solidarności, na jezdni północnej, którą obecnie prowadzony jest ruch dwukierunkowy. Oznacza to, że od najbliższej soboty przestaje obowiązywać tzw. łamane pierwszeństwo na relacji al. Solidarności – al...

więcej

Zmiana organizacji ruchu na ul. Droga Męczenników Majdanka – uwaga kierowcy !

Zmiana organizacji ruchu na ul. Droga Męczenników Majdanka – uwaga kierowcy !

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie informuje, że w związku z postępem prac w ramach przebudowy ul. Droga Męczenników Majdana w zakresie budowy skrzyżowania z ul. Garbarską i ul. Startową wprowadzone zostaną zmiany w organizacji znak_sruchu.

Od najbliższego poniedziałku (24 kwietnia) przez około tydzień ruch obustronny, na odcinku od wiaduktu kolejowego do wysokości ul. Wrońskiej, zostanie zorganizowany na pasach ruchu przy osi jezdni (wewnętrzne pasy ruchu). Wyłączone z ruchu będą zatem prawe-skrajne pasy ul. Droga Męczenników Majdanka. Na pozostałym zakresie zadania ruch będzie odbywał się bez zmian, czyli w obu kierunkach pasami ruchu po stronie ul. Wrońskiej i stacji paliw.

Następnie,

więcej

Korowód Międzypokoleniowy – utrudnienia w ruchu 2017

Korowód Międzypokoleniowy – utrudnienia w ruchu

p_title

W piątek, 28 kwietnia 2017r. ulicami naszego miasta przejdzie wielobarwny Korowód Międzypokoleniowy w ramach obchodów Tygodnia Dialogu Międzypokoleniowego. Wymarsz korowodu nastąpi z Placu Ktedralnego po zakończonym nabożeństwie ok. godz. 11.15, przejście ul. Królewską, ul. Lubartowską, ul. Kowalską na Plac Zamkowy. W rejonie schodów przy Palcu Zamkowym odbędzie się krótki, 20-30 minutowy happening, następnie połączenie z uczestnikami w tzw. ,, Most Pokoleniowy ” i zakończenie imprezy na Placu Zamkowym ok. godz. 12.30.
Ruch drogowy w czasie przemarszu będzie całkowicie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia uczestników korowodu na Plac Zamkowy. Bezpieczeństwo ruchu drogowego zapewniać będą służby policyjne...

więcej

Uwaga kierowcy – zmiana organizacji ruchu ul. Muzyczna w Lublinie

Uwaga kierowcy – zmiana organizacji ruchu ul. Muzyczna w Lublinie

p_title

W związku z realizacją zadania ,,Budowa dróg dojazdowych do Stadionu Miejskiego w Lublinie wraz z infrastrukturą techniczną. Zadanie III budowa ul. Muzycznej od wysokości zjazdu na teren budowanego Stadionu Miejskiego do znak_sskrzyżowania z ulicami Narutowicza, Głęboką, Nadbystrzycką wraz z infrastrukturą techniczną „ – informujemy, że w związku z planowanym przystąpieniem do prac bitumicznych, 20 kwietnia br. ( czwartek ) wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ul. Muzycznej. Projekt zakłada zamknięcie dla ruchu i parkowania ul. Muzycznej oraz zapewnienie dojazdu wyłącznie do szkół artystycznych i posesji ( garaży ) poprzez ul. Ochotniczą i ul. Szczerbowskiego.
Zmiany będą funkcjonowały przez ok...

więcej

Utrudnienia w ruchu w dniach 12 – 16 kwietnia 2017

Utrudnienia w ruchu w dniach 12 – 16 kwietnia

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje o utrudnieniach w ruchu które związane będą z procesjami Drogi Krzyżowej, Procesją Liturgiczną Wigilii Paschalnej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego oraz procesjami Rezurekcyjnymi.znak_s

I. Droga Krzyżowa
Uczestnicy Drogi Krzyżowej przejdą w środę ( 12 kwietnia ) w godzinach 16.00 – 18.00 z kościoła parafialnego przy ul. Watykańskiej ciągami pieszymi następnie kładką nad ul. Filaretów dalej ciągiem pieszym Alei Młodości, ul. Radości, ul. Romantyczną do Krzyża na osiedlu Skarpa przy ul. Przedwiośnie. Kolumna pieszych na osiedlowych ulicach poruszać się będzie całą szerokością jezdni.

II. Procesja Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek ( 14 kwietnia )
Poszczególne parafi...

więcej

Utrudnienia w ruchu w dniach 6 – 9 kwietnia

Utrudnienia w ruchu w dniach 6 – 9 kwietnia

p_title

Utrudnienia w ruchu będą związane z: przemarszem „700 kroków na 700-lecie Lublina”, procesjami Drogi Krzyżowej oraz „Czwartą Dychą do Maratonu”.

I. przemarsz „700 kroków na 700-leice Lublina”

Uczestnicy przemarszu przejdą w czwartek (6 kwietnia) z pl. Litewskiego na pl. Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur. Przemarsz potrwa ok. 30 minut. Jego uczestnicy wyruszą ok. godz. 8 i przejdą ul. Krakowskie Przedmieście i Al. Racławickimi. Będą poruszali się jako kolumna pieszych, jednym pasem ruchu wymienionych ulic. Na trasie przemarszu, na skrzyżowaniach ruch pojazdów, policja wstrzyma ruch na czas niezbędny dla przejścia kolumny.

II. procesje Drogi Krzyżowej

W piątek (7 kwietnia) poszczególne parafie będą wychodziły na ulice ...

więcej

Procesje Drogi Krzyżowej – utrudnienia w ruchu

Procesje Drogi Krzyżowej – utrudnienia w ruchu

p_title

W piątek, 31 marca 2017 r. ulicami naszego miasta przejdą procesje Drogi Krzyżowej :

Procesja Ruch Światło – Życie Archidiecezji Lubelskiej.

Procesja wyruszy z Placu Katedralnego przez bramę Trynitarską o godz. 17.00 ulicami :

Jezuicką – ul. Bramową – Rynek – ul. Grodzką – Bramą Grodzką – zejście schodami na ul. Podwale – ul. Podwale ( pod prąd do schodów prowadzących na Plac po Farze ) – Plac po Farze – ul. Archidiakońską – ul. Dominikańską – ul. Jezuicką – przez Bramę Trynitarską na Plac Katedralny, zakończenie procesji o godz. 18.30.

Procesja Duszpasterstwa Akademickiego w Lublinie

Procesja Akademickiej Drogi Krzyżowej wyruszy z Kościoła Akademickiego KUL o godz. 18.00 ulicami :

ul. Łopacińskiego – ul...

więcej

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu związane z budową ul. Bohaterów Monte Cassino

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu związane z budową ul. Bohaterów Monte Cassino

p_title

W związku z budową przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino w najbliższy czwartek (30 marca) wprowadzona zostanie tymczasowa znak_sorganizacja ruchu. Zmiany będą dotyczyły istniejącego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino oraz fragmentów ul. Nałęczowskiej i ul. Wojciechowskiej.

Projekt tymczasowej organizacji ruchu zakłada naprzemienne zamykanie jezdni, w przypadku ul. Bohaterów Monte Cassino, lub połowy jezdni w przypadku ul. Nałęczowskiej i ul. Wojciechowskiej.

Oznacza to, że:

ul. Bohaterów Monte Cassino (odcinek między al. Kraśnicką a ul. Wojciechowską; zamknięty wlot w ul. Wojciechowską)

W momencie zamknięcia jezdni po stronie Zespołu Szkół, ruch obustronny będzie zorganizow...

więcej