Category ogłoszenia

Lubelska Piesza Pielgrzymka – utrudnienia w ruchu

Lubelska Piesza Pielgrzymka – utrudnienia w ruchu

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje, że w związku przejściem Lubelskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, wystąpią utrudnienia w ruchu.
Wyjście pielgrzymów nastąpi w dniu 3 sierpnia 2017 r., ok. godz. 10.00 z Placu Katedralnego i dalej: ul. Królewska – Plac Łokietka – ul. Krakowskie Przedmieście – Aleje Racławickie – al. Kraśnicka – granice miasta Lublin – Konopnica. W pielgrzymce weźmie udział ok. 3000 pątników w 19 grupach ( po ok. 150 osób ). Pojazdy, które towarzyszyć będą pielgrzymce tj. 30 samochodów poruszać się będą po ulicach zgodnie z przepisami.

Prosimy o zachowanie ostrożności !

p_title

więcej

Uwaga kierowcy! Zmiana w organizacji ruchu na ul. Wojciechowskiej i ul. Bohaterów Monte Cassino

Uwaga kierowcy! Zmiana w organizacji ruchu na ul. Wojciechowskiej i ul. Bohaterów Monte Cassino

p_title

Informujemy, że wykonawca budowy przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino do węzła Sławin jutro (czwartek, 27 lipca) planuje wprowadzić zmiany w tymczasowej organizacji ruchu na zakresie prac obejmującym ul. Wojciechowską i ul. Bohaterów Monte Cassino (odcinek między al. Kraśnicką a ul. Wojciechowską).
Planowane zmiany polegają na:

  • zniesieniu ruchu wahadłowego na ul. Wojciechowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino w kierunku Lipniaka
  • dopuszczeniu do ruchu obu jezdni ul. Bohaterów Monte Cassino na odcinku od al. Kraśnickiej do ul. Wojciechowskiej
  • wyłączeniu z ruchu ul. Wojciechowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul...
więcej

Uwaga kierowcy! Roboty bitumiczne na skrzyżowaniu al. Solidarności, al. Sikorskiego, ul. gen. Ducha

Uwaga kierowcy! Roboty bitumiczne na skrzyżowaniu al. Solidarności, al. Sikorskiego, ul. gen. Ducha

p_title
Informujemy, że SKANSKA SA, wykonawca przebudowy skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. gen. Ducha, przystępuje do ostatnich prac bitumicznych na realizowanym zadaniu. Największe utrudnienia wystąpią w najbliższy weekend, kiedy to ruch w rejonie skrzyżowania będzie możliwy wyłącznie po estakadach.

Czwartek (20 lipca)

Prace rozpoczną się jutro od układania nawierzchni na pasach włączenia i wyłączenia w rejonie ul. Szymańskiego, ul. Puławskiej i zjazdu do marketu spożywczego. Jezdnie główne al. Solidarności zostaną w tych miejscach zawężone, a wlot ul. Puławskiej, do al. Solidarności, zamknięty na kilka godzin. Wlot ul. Szymańskiego, do al...

więcej

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Bohaterów Monte Cassino

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Bohaterów Monte Cassino

p_title

W najbliższy czwartek (20 lipca) wykonawca etapu II przebudowy ul. Bohaterów Monte Cassino planuje wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Etap II obejmuje odcinek od ul. Zana do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej.

Na czas robót ulica zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Poza pojazdami budowy zakaz wjazdu nie będzie dotyczył: pojazdów komunikacji miejskiej (z możliwością wjazdu z obu stron), mieszkańców bocznych wlotów tego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino (wjazd wyłącznie od strony ul. Zana) oraz pojazdów zaopatrzenia (wjazd wyłącznie od strony ul. Zana).

Roboty potrwają do października włącznie. Zadanie polega na kompleksowej modernizacji ulicy, czyli m...

więcej

Utrudnienia w ruchu w dniach 15 i 16 lipca 2017 r.

Utrudnienia w ruchu w dniach 15 i 16 lipca 2017 r.

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje, że w dniach od 15 do 16 lipca br. na ulicach naszego miasta wystąpią utrudnienia w ruchu, związane z organizacją imprez plenerowych.

15 lipca

I Etap Wyścigu kolarskiego – I Memoriał Andrzeja Kamińskiego, odbędzie się w godzinach 14.00 – 18.00 na terenie Strefy Ekonomicznej na Felinie. Wyścig rozpocznie się ze wspólnego startu dla tandemów na dystansie ok. 60 km, 24 rundy po ok. 2,6 km od godz. 14.00, oraz kategorii młodzik, młodziczka, juniorka młodsza na dystansie ok. 30 km, 12 rund po ok. 2,6 km od godz.16.00. Miejscem startu i mety będzie ul. Wilhelma Hessa, następnie przejazd odbywał się będzie ulicami : Wilhelma Hessa, Macieja Rataja, Braci Krausse, Plewińskiego, Wilhelma Hessa...

więcej

Informacja z otwarcia ofert

Informacja z otwarcia ofert

p_title
W czwartek, 13 lipca 2017 r. odbyło się otwarcie ofert złożonych w postępowaniu na :

przebudowę skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Lotnicza w Lublinie z przebudową kolizji z podziemnym uzbrojeniem terenu w celu dostosowania dla potrzeb komunikacji miejskiej. Zadanie stanowi część projektu pn: ”Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie” realizowanego w ramach Programu peracyjnego Polska Wschodnia 2014-2020”. Działanie 2.1. Zrównoważony transport miejski.
 

Bezpośrednio przed otwarciem ofert została odczytana kwota jaka Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizacje zamówienia, tj.5 215 129,45 zł brutto.
Informacja na temat złożonyc...

więcej

Ostrzeżenie o burzach z gradem – uwaga kierowcy !

Ostrzeżenie o burzach z gradem – uwaga kierowcy !

p_title

Na podstawie informacji uzyskanych z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin, informujemy:

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 45 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.

Ważność: od godz. 09:00 dnia 11.07.2017 do godz. 21:00 dnia 11.07.2017 r.

Prosimy o zachowanie ostrożności !

p_title

więcej

ul. J. Poniatowskiego – utrudnienia w ruchu

ul. J. Poniatowskiego – utrudnienia w ruchu

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje, że na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie, od dnia 3 lipca 2017 r. od godz. 8.00, rozpoczną się roboty bezwykopowe przy modernizacji sieci wodociągowej w ulicy J. Poniatowskiego na odcinku ulicy od ul. Popiełuszki do Al. Racławickich. Roboty będą prowadzone w 3 etapach i potrwają do dnia 14 lipca 2017 r. Dla ruchu zamknięty zostanie pas do jazdy w stronę Al. Racławickich, objazd wyznaczony będzie ulicami Popiełuszki – Długosza.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności !

p_title

więcej

Wyścigi kolarskie. Utrudnienia w ruchu

Wyścigi kolarskie. Utrudnienia w ruchu

p_title

W najbliższą sobotę (1 lipca) ulice naszego miasta będą częścią trasy 28. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Z katedry wyruszy także IX Lubelska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

Uczestnicy Międzynarodowego Wyścigu wjadą do Lublina, ok. godz. 13.15 – 13.30, ul. Choiny a następnie ul. Elsnera, al. Kompozytorów Polskich, al. Smorawińskiego, łącznicą węzła Poniatowskiego, al. Solidarności, ul. Dolną 3 Maja, ul. 3 Maja dojadą przed gmach Poczty Głównej, gdzie będą znajdowały się strat i meta wyścigu. Będą poruszali się w kolumnie przy asyście policji.

Sam wyścig będzie polegał na wykonaniu 5 okrążeń na trasie prowadzącej ulicami: Krakowskie Przedmieście, Wieniawską, Leszczyńskie...

więcej

Informacja z otwarcia ofert rozbudowa ul. A. Grygowej w Lublinie

Informacja z otwarcia ofert
p_title

We wtorek, 20 czerwca 2017 r. odbyło się otwarcie ofert złożonych w postępowaniu, którego przedmiotem jest :

Rozbudowa ul. A. Grygowej w Lublinie na odcinku od ronda będącego skrzyżowaniem z ul. Pancerniaków do łącznicy z ul. Metalurgiczną wraz z budową wiaduktów i łącznicy do ul. M. Rataja. Zadanie stanowi cześć projektu pn. „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski.

Bezpośrednio przed otwarciem ofert została odczytana kwota jaka Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizacje zamówienia, tj. 96 509 631,79 zł brutto.

Inf...

więcej