Category ogłoszenia

Powszechna ewangelizacja – informacja

Powszechna ewangelizacja – informacja

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje, że na wniosek Centrum Formacji Wspólnot Neokatechumenalnych Archidiecezji Lubelskiej, zorganizowane zostaną podczas pięciu niedziel wielkanocnych ewangelizacje na placu przy skrzyżowaniu Alei Marzeń i Alei Młodości na osiedlu Skarpa w Lublinie.

W czasie kolejnych niedziel tj. 30 kwietnia br oraz 7, 14,21 i 28 maja 2017r. w godz. 15.00 – 17.00 członkowie zgromadzenia będą śpiewali i głosili dobrą nowinę.
W czasie trwania zgromadzenia organizator dbać będzie we własnym zakresie o porządek i bezpieczeństwo.

p_title

więcej

Informacja z otwarcia ofert

Informacja z otwarcia ofert

p_title

W piątek, 28 kwietnia 2017 r. dokonano otwarcia ofert złożonych w postępowaniu na :
Rozbudowę Systemu Zarządzania Ruchem i Komunikacją w Lublinie

Bezpośrednio przed otwarciem ofert została odczytana kwota jaka Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizacje zamówienia, tj. 24 117 749,66 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu złożone zostały następujące oferty :

Nr oferty

Wykonawca

Cena ofertowa brutto

[zł]

Termin realizacji zamówienia

[m-ce]

1.

Konsorcjum: Lider: Qumak S.A.

Al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa

Partner: Asseco Data Systems

ul. Żwirki i Wigury 15

81-387 Gdynia

21 753 625,49 zł

24 miesiące

2

Sprint S.A.

ul. Inflancka 4

00-189 Warszawa

23 370 000,00 zł

24 miesiące

Aktualn...

więcej

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka – utrudnienia w ruchu 2017

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka – utrudnienia w ruchu

p_title

W piątek, 5 maja 2017r. na ulicach naszego miasta w godz. 11.40 – 12.10, odbędzie się przemarsz pododdziałów, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości w związku z Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka 2017r. Uczestnicy przemarszu wyruszą z Archikatedry Lubelskiej na Plac Zamkowy ulicami : ul. Królewska, Lubartowska, al. Tysiąclecia, Plac Zamkowy.
Ruch drogowy w czasie przemarszu będzie całkowicie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia uczestników uroczystości, których spodziewana liczba to ok. 500 osób.
Zamknięcie odcinków ulic oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego zapewniać będą służby policyjne.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności !

p_title

więcej

Korowód Międzypokoleniowy – utrudnienia w ruchu 2017

Korowód Międzypokoleniowy – utrudnienia w ruchu

p_title

W piątek, 28 kwietnia 2017r. ulicami naszego miasta przejdzie wielobarwny Korowód Międzypokoleniowy w ramach obchodów Tygodnia Dialogu Międzypokoleniowego. Wymarsz korowodu nastąpi z Placu Ktedralnego po zakończonym nabożeństwie ok. godz. 11.15, przejście ul. Królewską, ul. Lubartowską, ul. Kowalską na Plac Zamkowy. W rejonie schodów przy Palcu Zamkowym odbędzie się krótki, 20-30 minutowy happening, następnie połączenie z uczestnikami w tzw. ,, Most Pokoleniowy ” i zakończenie imprezy na Placu Zamkowym ok. godz. 12.30.
Ruch drogowy w czasie przemarszu będzie całkowicie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia uczestników korowodu na Plac Zamkowy. Bezpieczeństwo ruchu drogowego zapewniać będą służby policyjne...

więcej

Uwaga kierowcy – zmiana organizacji ruchu ul. Muzyczna w Lublinie

Uwaga kierowcy – zmiana organizacji ruchu ul. Muzyczna w Lublinie

p_title

W związku z realizacją zadania ,,Budowa dróg dojazdowych do Stadionu Miejskiego w Lublinie wraz z infrastrukturą techniczną. Zadanie III budowa ul. Muzycznej od wysokości zjazdu na teren budowanego Stadionu Miejskiego do znak_sskrzyżowania z ulicami Narutowicza, Głęboką, Nadbystrzycką wraz z infrastrukturą techniczną „ – informujemy, że w związku z planowanym przystąpieniem do prac bitumicznych, 20 kwietnia br. ( czwartek ) wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ul. Muzycznej. Projekt zakłada zamknięcie dla ruchu i parkowania ul. Muzycznej oraz zapewnienie dojazdu wyłącznie do szkół artystycznych i posesji ( garaży ) poprzez ul. Ochotniczą i ul. Szczerbowskiego.
Zmiany będą funkcjonowały przez ok...

więcej

Życzenia Świąteczne ! święta wielkanocne 2017

Życzenia Świąteczne !

p_title

 

Easter eggs with open blank notepad and apple tree branch on whi

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół

życzą

Dyrekcja i Pracownicy

Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie

p_title

więcej

Utrudnienia w ruchu w dniach 12 – 16 kwietnia 2017

Utrudnienia w ruchu w dniach 12 – 16 kwietnia

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje o utrudnieniach w ruchu które związane będą z procesjami Drogi Krzyżowej, Procesją Liturgiczną Wigilii Paschalnej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego oraz procesjami Rezurekcyjnymi.znak_s

I. Droga Krzyżowa
Uczestnicy Drogi Krzyżowej przejdą w środę ( 12 kwietnia ) w godzinach 16.00 – 18.00 z kościoła parafialnego przy ul. Watykańskiej ciągami pieszymi następnie kładką nad ul. Filaretów dalej ciągiem pieszym Alei Młodości, ul. Radości, ul. Romantyczną do Krzyża na osiedlu Skarpa przy ul. Przedwiośnie. Kolumna pieszych na osiedlowych ulicach poruszać się będzie całą szerokością jezdni.

II. Procesja Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek ( 14 kwietnia )
Poszczególne parafi...

więcej

Lubelski Rower Miejski – statystyki marzec 2017

Lubelski Rower Miejski – statystyki

p_title

logo_LRM_poziom_white (2)

Wraz z uruchomieniem w dniu 21 marca br., kolejnego sezonu Lubelskiego Roweru Miejskiego, mieszkańcy naszego miasta rozpoczęli aktywne wykorzystywanie rowerów zarówno jako alternatywnego środka komunikacji ale też jako formę aktywnego wypoczynku.
Druga połowa marca, która obfitowała w ciepłe i słoneczne dni, z całą pewnością zachęciła do pierwszych przejażdzek rowerowych.

Marzec ( od dnia 21 do dnia 31 ) Sezon 2017 – w liczbach :

Łączna liczba wypożyczeń : 28 112
Łączna liczba wypożyczeń od początku funkcjonowania systemu: 1 447 980
Liczba nowych rejestracji : 1 778
Razem rejestracji: 66 183

Najpopularniejszą stacją zarówno do wypożyczeń jak i zwrotów okazała się stacja : Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska:

nextbike-150x150

p_title

więcej

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu związane z budową ul. Bohaterów Monte Cassino

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu związane z budową ul. Bohaterów Monte Cassino

p_title

W związku z budową przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino w najbliższy czwartek (30 marca) wprowadzona zostanie tymczasowa znak_sorganizacja ruchu. Zmiany będą dotyczyły istniejącego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino oraz fragmentów ul. Nałęczowskiej i ul. Wojciechowskiej.

Projekt tymczasowej organizacji ruchu zakłada naprzemienne zamykanie jezdni, w przypadku ul. Bohaterów Monte Cassino, lub połowy jezdni w przypadku ul. Nałęczowskiej i ul. Wojciechowskiej.

Oznacza to, że:

ul. Bohaterów Monte Cassino (odcinek między al. Kraśnicką a ul. Wojciechowską; zamknięty wlot w ul. Wojciechowską)

W momencie zamknięcia jezdni po stronie Zespołu Szkół, ruch obustronny będzie zorganizow...

więcej

Przebudowa al. Spółdzielczości Pracy – tymczasowa organizacja ruchu

Przebudowa al. Spółdzielczości Pracy – tymczasowa organizacja ruchu

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje, że w związku z realizacją zadania ,, Przebudowa al. Spółdzielczości Pracy wraz ze skrzyżowaniem z ul. Nasutowską w Lublinie, budową zjazdów publicznych – w tym zjazdu bezkolizyjnego wraz z wiaduktem nad al. Spółdzielczości Pracy i konieczną drogą serwisową „ od dnia 25 marca 2017 r. zostanie wprowadzony drugi etap tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót w pasie drogowym. W drugim etapie prace prowadzone będą na jezdni zachodniej co wiąże się z koniecznością jej zamknięcia. Kierowcy wjeżdżający do Lublina od strony Białegostoku zostaną pokierowani na nieczynną dotychczas jezdnię wschodnią, gdzie będzie odbywał się ruch dwukierunkowy...

więcej