Category ogłoszenia

ul. J. Poniatowskiego – utrudnienia w ruchu

ul. J. Poniatowskiego – utrudnienia w ruchu

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje, że na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie, od dnia 3 lipca 2017 r. od godz. 8.00, rozpoczną się roboty bezwykopowe przy modernizacji sieci wodociągowej w ulicy J. Poniatowskiego na odcinku ulicy od ul. Popiełuszki do Al. Racławickich. Roboty będą prowadzone w 3 etapach i potrwają do dnia 14 lipca 2017 r. Dla ruchu zamknięty zostanie pas do jazdy w stronę Al. Racławickich, objazd wyznaczony będzie ulicami Popiełuszki – Długosza.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności !

p_title

więcej

Wyścigi kolarskie. Utrudnienia w ruchu

Wyścigi kolarskie. Utrudnienia w ruchu

p_title

W najbliższą sobotę (1 lipca) ulice naszego miasta będą częścią trasy 28. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Z katedry wyruszy także IX Lubelska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

Uczestnicy Międzynarodowego Wyścigu wjadą do Lublina, ok. godz. 13.15 – 13.30, ul. Choiny a następnie ul. Elsnera, al. Kompozytorów Polskich, al. Smorawińskiego, łącznicą węzła Poniatowskiego, al. Solidarności, ul. Dolną 3 Maja, ul. 3 Maja dojadą przed gmach Poczty Głównej, gdzie będą znajdowały się strat i meta wyścigu. Będą poruszali się w kolumnie przy asyście policji.

Sam wyścig będzie polegał na wykonaniu 5 okrążeń na trasie prowadzącej ulicami: Krakowskie Przedmieście, Wieniawską, Leszczyńskie...

więcej

Informacja z otwarcia ofert rozbudowa ul. A. Grygowej w Lublinie

Informacja z otwarcia ofert
p_title

We wtorek, 20 czerwca 2017 r. odbyło się otwarcie ofert złożonych w postępowaniu, którego przedmiotem jest :

Rozbudowa ul. A. Grygowej w Lublinie na odcinku od ronda będącego skrzyżowaniem z ul. Pancerniaków do łącznicy z ul. Metalurgiczną wraz z budową wiaduktów i łącznicy do ul. M. Rataja. Zadanie stanowi cześć projektu pn. „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski.

Bezpośrednio przed otwarciem ofert została odczytana kwota jaka Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizacje zamówienia, tj. 96 509 631,79 zł brutto.

Inf...

więcej

„Nightskating Lublin” – utrudnienia w ruchu

„Nightskating Lublin” – utrudnienia w ruchu

p_title

W sobotę 24 czerwca 2017 r. na ulicach naszego miasta odbędzie się nocny przejazd na rolkach w ramach imprezy pn. „Nightskating Lublin”. Uczestnicy przejazdu w kolumnie ok. 400 osób przejadą w o godz. 19.00 – 22.00, ulicami : Artura Grottgera, Aleje Racławickie, Jana Długosza, Ks. Jerzego Popiełuszki, Józefa Poniatowskiego, Mieczysława Smorawińskiego, Karola Lipińskiego, Jana Chęcińskiego, Jana Kiepury, Ireny Kosmowskiej, Koncertowa, Kompozytorów Polskich, Józefa Elsnera, Tadeusza Szeligowskiego, Józefa Czapskiego, Witolda Chodźki, Obywatelska, Unicka, Walecznych, Ponikwoda, Marii Koryznowej, Gen...

więcej

ul. Łowicka – utrudnienia w ruchu

ul. Łowicka – utrudnienia w ruchu

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje, że na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie, od dnia 19.06.2017 r. od godz. 8.30, wykonywane będą bezwykopowe roboty przy modernizacji kanalizacji sanitarnej w ulicy Łowickiej. Roboty będą prowadzone w 4 etapach i obejmą również ulice Pomorską i Mazurską, wprowadzane będą zawężenia i zamknięcia odcinków ulic. Prace przy jednym etapie trwać będą do 24 godzin . Planowane zakończenie robót przewidziane jest na dzień 27 czerwca 2017 r.

Prosimy o zachowanie ostrożności !

p_title

więcej

Zawody biegowe – utrudnienia w uchu

Zawody biegowe – utrudnienia w uchu

p_title

W niedzielę, 18 czerwca 2017r. na ulicach naszego miasta odbędą się zawody biegowe na dystansie 5 km pn. ,, Chęć na Pięć ” oraz biegi dla dzieci i młodzieży ,, Mam nawyki, mam wyniki „. Biegi ,, Mam nawyki, mam wyniki ” na dystansach od 100 do 1000 m, odbędą się w godz. 9.40 – 11.00 na ul. Lawinowej. Bieg będzie odbywał się przy całkowicie wstrzymanym ruchu. Przewiduje się ok. 300 uczestników.
Bieg ,, Chęć na pięć ” rozpocznie się o godz. 12.00 na trasie : start ul. Lawinowa na wysokości Zespołu Szkół nr 5, dalej ulicami : Elsnera, Szeligowskiego, Smorawińskiego, łącznik Kiepury – Paganiniego ( pod wiaduktem ), Lipińskiego, Chęcińskiego, Kiepury, Kosmowskiej, Koncertowa, Kompozytorów Polskich, Elsnera, meta na ul...

więcej

Zmiana w organizacji ruchu w rejonie Stadionu Arena Lublin w dniach 16-22 czerwca 2017 r.

Zmiana w organizacji ruchu w rejonie Stadionu Arena Lublin w dniach 16-22 czerwca 2017 r.

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje, że w związku z odbywającymi się w dniach 16-22 czerwca 2017r. Mistrzostwami Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 w rejonie stadionu sportowego ARENA LUBLIN zaplanowano wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w dni meczowe, obowiązuje w godzinach pomiędzy  18.00 do godziny 24.00.
Tymczasowa organizacja ruchu zakłada, że w rejon stadionu będą mogły dojeżdżać tylko pojazdy uprawnione, autokary grup zorganizowanych, pojazdy TAXI i pojazdy komunikacji miejskiej.

Przewiduje się trzykrotne wprowadzanie zmian w okresie trwania Mistrzostw w dniach 16, 19 i 22 czerwca 2017r.

Zmiany dotyczą organizacji ruchu dla 4 skrzyżowań:

ul...

więcej

Utrudnienia w ruchu w okresie Bożego Ciała w dniu 15.06.2017 r.

Utrudnienia w ruchu w okresie Bożego Ciała w dniu 15.06.2017 r.

p_title

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie informuje, że w związku z przejściem ulicami miasta Lublin procesji w Uroczystość Bożego Ciała w dniu 15 czerwca 2017 r. , wystąpią utrudnienia w ruchu. Poszczególne parafie będą wychodziły z kościoła na ulice w swoim rejonie.

Lp.

Godzina

Parafia

Przejście ulicami

1.

10.00 – 12.30

Św. Maksymiliana Kolbego

ul. Droga Męczenników Majdanka 27

Wierzbowa – Elektryczna – Krańcowa – Olchowa – Elektryczna – Wierzbowa

2.

11.00 – 14.00

Miłosierdzia Bożego

ul. Nałkowskich 80B

Nałkowskich – Romera – Nałkowskich

3.

9.30

ok.13.00

św. Michała Archanioła

ul. Fabryczna 19

Fabryczna – stary most na Bystrzycy – Zamojska – ...

więcej

Obsługa komunikacyjna meczów w ramach UEFA EURO U21

Obsługa komunikacyjna meczów w ramach UEFA EURO U21

p_title

Przedstawiamy szczegóły dotyczące obsługi komunikacji miejskiej meczów rozgrywanych w ramach UEFA EURO U21 w Lublinie w dniach 16, 19 i 22 czerwca 2017.

Dojazd na mecze:
Dojazd na mecze możliwy będzie za pomocą komunikacji miejskiej dzięki regularnym liniom autobusowym nr 1, 13, 30, 34, 45 oraz linii trolejbusowym nr 152, 154, 161, a także dzięki specjalnej linii „Arena” . Częstotliwość kursowania większości linii regularnych w godz. 18:30 – 20:30 zostanie zwiększona do 15 – 20 min.

Linia Arena kursować będzie po trasach:

Gęsia – Jana Pawła II – Nadbystrzycka – Muzyczna – Lubelskiego Lipca `80 (przystanek Arena Lublin 01)
Węglin – al...

więcej

Uroczystości 30-lecia pobytu Papieża Jana Pawła II w Lublinie – 9.06.2017

Uroczystości 30-lecia pobytu Papieża Jana Pawła II w Lublinie

p_title

W związku z uroczystością w dniu 9 czerwca w Parafii pw. Świętej Rodziny na ul. Filaretów od godz. 16.00 do 23.00 dopuszczony zostanie postój pojazdów na jednym pasie ruchu.

Prosimy o zachowanie ostrożności !

 

 

p_title

więcej