Uwaga kierowcy! Zmiana w organizacji ruchu na ul. Wojciechowskiej i ul. Bohaterów Monte Cassino

Uwaga kierowcy! Zmiana w organizacji ruchu na ul. Wojciechowskiej i ul. Bohaterów Monte Cassino

p_title

Informujemy, że wykonawca budowy przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino do węzła Sławin jutro (czwartek, 27 lipca) planuje wprowadzić zmiany w tymczasowej organizacji ruchu na zakresie prac obejmującym ul. Wojciechowską i ul. Bohaterów Monte Cassino (odcinek między al. Kraśnicką a ul. Wojciechowską).
Planowane zmiany polegają na:

  • zniesieniu ruchu wahadłowego na ul. Wojciechowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino w kierunku Lipniaka
  • dopuszczeniu do ruchu obu jezdni ul. Bohaterów Monte Cassino na odcinku od al. Kraśnickiej do ul. Wojciechowskiej
  • wyłączeniu z ruchu ul. Wojciechowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino do końca zakresu zadania (patrząc w kierunku ul. Morwowej)

Oznacza to, że odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino między al. Kraśnicką a ul. Wojciechowską przestanie być drogą bez przejazdu (tzw. ślepą). Udostępnione dla ruchu zostaną obie jezdnie i nadal będą funkcjonowały tzw. „przewiązki ruchu” umożliwiające dojazd do MarkPol i stacji kontroli pojazdów. Ponadto, udostępniona dla ruchu zostanie cała szerokość ul. Wojciechowskiej, na odcinku gdzie jeszcze dziś obowiązuje ruch wahadłowy. Od poniedziałku w ten sposób, czyli ul. Bohaterów Monte Cassino i ul. Wojciechowską, będzie można wyjechać z miasta w kierunku Lipniaka.

Całkowicie wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Wojciechowskiej od skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino w kierunku ul. Morwowej. Utrzymany zostanie jedynie ruch pieszy i dojazd do posesji (z wjazdem i wyjazdem) od strony ul. Morwowej.

Podany termin wprowadzenia zmian może ulec zmianie w przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych.

p_title